Wisła

To miasto przepełnione folklorem i dbałością o kulturą ludową. To właśnie tutaj ma miejsce największa impreza folkowa, na którą przyjeżdżają zespoły z całego świata. To również miasto, w którym od dawna żyją obok siebie ludzie różnych wyznań chrześcijańskich i są dla siebie tolerancyjni..:)

Wisła to miasto, w którym Julian Ochorowicz badał zjawiska mediumiczne – ciekawi szczegółów? Muzeum w jego domu to jedna z największych Atrakcji w Wiśle. To właśnie do Ochorowiczówki przyjeżdżał wypocząć Bolesław Prus, Maria Konopnicka i wiele wielkich polskich osobistości tamtego okresu. To z Wisły pochodzi Adam Małysz i tutaj trenował Piotr Żyła. Nie bez przyczyny Prezydent Polski ma tutaj swój „zameczek”. Listę ciekawych do miejsc w Wiśle znajdziecie w Atrakcjach.

Region dostarcza wielu wrażeń i to zarówno pod kątem walorów przyrodniczych, jak i kulturowych. Malownicze tereny zachęcają do spacerów, a barwna historia skłania do zwiedzania. To wymarzony region dla wszystkich, którzy poszukują miejsca, gdzie nie sposób się nudzić.