Wisła

…a jeśli macie ochotę dobrze zjeść, spędzić miło wieczór przy góralskiej muzyce lub zrobić coś szalonego bo jesteście na wakacjach – zapytajcie w biurze wynajmu :)

Skocznia im. Adama Małysza

Skocznia im. Adama Małysza

Znajduje się w dzielnicy Malinka, ok. 5km od centrum. Można wyjechać na nią wyciągiem.
Zapora w Czarnym

Zapora w Czarnym

Największy w regionie sztuczny zbiornik wody pitnej. Znajduje się w dzielnicy Wisła Czarne. Nie można na nim pływać, ale warto go zobaczyć.
Zameczek Prezydencki

Zameczek Prezydencki

Położony na zboczu góry bezpośrednio nad zaporą. Ma ciekawą konstrukcję z zewnątrz, a po wcześniejszej zapowiedzi (względy bezpieczeństwa) można go zwiedzać również w środku. Bez zapowiedzi można skorzystać z widokowej restauracji;)
 Rzeźba Adama Małysza

Rzeźba Adama Małysza

Zrobiona jest z… czekolady :) Będąc w centrum warto wstąpić do domu Zdrojowego zrobić sobie zdjęcie z czekoladowym Adamem.
Muzeum Adama Małysza

Muzeum Adama Małysza

Obowiązkowy punkt dla każdego, kto jest pierwszy raz w Wiśle. Znajduje się w dzielnicy Oaza, około 1,2 km od centrum. 6 Amfiteatr – położony w parku w centrum Wisły. Można do niego dojść.
Amfiteatr

Amfiteatr

Położony w parku w centrum Wisły. Można do niego dojść Bulwarem przy rzece. To tutaj mają miejsce największe imprezy latem.
Baseny i SPA

Baseny i SPA

Znajdują się w hotelu Gołębiewskim i hotelu Stok. Wejście dla osób z zewnątrz jest płatne.
Park Linowy

Park Linowy

Jeśli szukacie adrenaliny to miejsce dla Was. Park jest zamocowany między drzewami przy ścieżce do wyciągu Skolnity, ok. 300m od rynku.
Wyciągi narciarskie

Wyciągi narciarskie

Jest ich w Wiśle bardzo wiele. Najbliżej Centrum powstał wyciąg Skolnity z czteroosobową kanapą. Największe wyciągi kanapowe są ulokowane w dzielnicy Nowa Osada i Malinka (Cieńków, Klepki) oraz w Jaworniku (Soszów). Większość z nich jest czynna również latem.
Kaskady rodła

Kaskady rodła

Miejsce przepiękne przyrodniczo, gdzie można spacerować obok skalnego koryta Białej Wisełki i podziwiać naturalnie utworzone kaskady wodospadów.
Muzeum Magicznego Realizmu

Muzeum Magicznego Realizmu

Najnowocześniejsze muzeum w Wiśle poświęcone dziełom epoki XIX i XXw.
Szałas na Cieńkowie

Szałas na Cieńkowie

To tutaj wyrabia się oscypki, bryndzę i bunc z mleka owczego. To tutaj mieszkańcy wieczorem przychodzą z butelką po owcze mleko i to tutaj można posłuchać śpiewu górali beskidzkich.
Biegowe trasy narciarskie

Biegowe trasy narciarskie

Na Kubalonce i na Jonidle – Świetna alternatywa dla narciarstwa zjazdowego. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.