CO Z TYMI WYJAZDAMI SŁUŻBOWYMI? Warto wiedzieć!

« Wróć na listę wpisów

PODRÓŻ W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA


Koronawirus zmienił zasady. W pewnym stopniu zarządza naszym życiem prywatnym i zawodowym. 
Dystans, dezynfekcja, maseczka. To podstawa naszego funkcjonowania w tej nowej rzeczywistości. 
Ale czy to oznacza, że pandemia powinna przejąć kontrolę nad nami? 
Czy powinna ograniczać naszą aktywność? Absolutnie nie. 
Możemy podróżować i możemy korzystać z noclegów. 
To wciąż bardzo proste, mimo skomplikowanych paragrafów, które opisują zasady takich podróży i korzystania np. z apartamentów.

 

Kto może korzystać z apartamentów? Najprościej mówiąc każdy. 
Jest tylko jedna zasada - niezależnie od tego, czy wyjazd odbywa się w tygodniu, czy też w weekend, trzeba spełnić jedną z trzech poniżej wymienionych rzeczy: 1) podajemy dane firmy, na które zostanie wystawiona faktura za cały pobyt

2) otrzymujemy pisemne oświadczenie od pracodawcy w związku z podróżą służbową

3) wypełniamy osobiście deklarację o pobycie służbowym – deklaracja jest do pobrania pod artykułemNa tej podstawie pobyt w apartamencie ma swoje uzasadnienie.

 

Organizując wyjazd trzeba jedynie zadbać, aby był on maksymalnie bezpieczny i spełniał wszystkie warunki wynikające z obecnych obostrzeń związanych z poruszaniem się. 

To oczywiste, że obecnie w pracy najważniejszy jest dostęp do szybkiego Internetu, wyposażenie lokalu sprzyjające czynnościom biurowym, ale też bezpieczna przestrzeń, w której można się poczuć komfortowo. Najlepszą opcją w takiej sytuacji jest wynajem apartamentu, w którym brak części wspólnych sprawia, że kontakt z innymi ludźmi ograniczony jest praktycznie do zera. Apartamenty posiadają wyposażenie, które pozwala pracować zdalnie, w większości znajduje się też aneks kuchenny, umożliwiający przygotowanie każdego posiłku. Dzięki przestrzeganiu zasad dystansu społecznego będziemy bezpieczni zarówno my, nasi współpracownicy, jak i najbliżsi.

 

Rząd chce nas zamknąć we własnych domach na święta. Ale czy jest to konieczne? Czy jesteśmy w stanie połączyć okres świąteczny z wyjazdem służbowym lub pracą zdalną? Coraz więcej Polaków chce pracować w święta. Jeszcze w zeszłym roku pracownicy przedłużali sobie świąteczną przerwę dodatkowym urlopem, kumulując tym samym nawet kilkanaście dni wolnego. Teraz ten trend się zmienia.

 

Mimo pandemii nie możemy zamykać się w domu, musimy w miarę normalnie funkcjonować. Poczucie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa, jakiego doświadczymy zatrzymując się w apartamencie, pozwoli nam oderwać się na chwilę od codzienności, nie odrywając się jednak od pracy. Pamiętajmy, że bezpieczne zachowanie równowagi między pracą, a życiem prywatnym jest w obecnych czasach kluczowe i pozwoli łatwiej sprostać kolejnym wyzwaniom. 
Od przestrzegania zasad zależy zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

 

Kumulując ferie zimowe w jednym czasie musimy się przygotować na bezpośredni kontakt z ludźmi w przepełnionych hotelach, restauracjach i dużych kurortach. 
Czy ferie w jednym terminie uważasz za właściwe rozwiązanie? A może warto pomyśleć o innym, bezpiecznym rozwiązaniu? 
Wynajmując samodzielny apartament, a nawet dom w mniejszych miejscowościach, możemy ograniczyć kontakt z innymi ludźmi, spędzając jednocześnie czas w taki sposób, jaki planowaliśmy. Wiele obiektów noclegowych oferuje atrakcyjne ceny w tym sezonie i dodatkowo gwarantuje 100% zwrot wpłaconych kwot w przypadku nowych obostrzeń, o których jeszcze nic nie wiemy. 


Może warto przy takich rozwiązaniach zaplanować jednak wyjazd niczego nie ryzykując?
pobierz oświadczenie (klik)
« Wróć na listę wpisów